Gå til innhold

HP Pavilion dv9074ea - et bra valg?


stianberg

Anbefalte innlegg

Heisann!

 

Har tenkt på å kjøpe en bærbar PC, og har lett og sett på forskjellige maskiner i flere uker nå. I begynnelsen tenkte jeg mye på ASUS og Acer, men nå har jeg fått sett litt på noen HP maskiner, og det virker som at man får mye mer for pengene her.

 

Er det noen som har erfaring med Pavilion 9074 ?

Evt. om noen har noen linker til tester, så hadde det vært kjekt.

 

I utgangspunktet synes jeg at 17" blir for stort, og skulle gjerne hatt en tilsvarende maskin med 15,4" skjerm, men disse har ofte lavere speccs på skjermkort.

 

Denne maskinen er vel det nærmeste jeg kommer det jeg er ute etter, men skjermkortet er dårligere (NVIDIA® GeForce™ Go 7200). Dette kortet er ikke nevnt i den guiden som er her på forumet, men jeg skulle anta at det er dårligere enn Go 7300? I tillegg fikk jeg ikke så lyst til å kjøpe denne maskinen etter å ha lest dette innlegget. :hmm:

 

Er det noen som vet om 9074 modellen har noen av de samme problemene? Denne maskinen har 2x80 GB HD's, noe som jo er vel og bra (alltid kjekt med lagringsplass), men siden det er to disker trekker vel dette ekstra mye strøm? Så med stor skjerm og muligens kort batterivarighet er vel ikke dette den mest portable PC'en man kan kjøpe..

 

Noen som har noen innspill? :)

 

Stian

Endret av stianberg
Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Fornøyd nå ventle?

 

 

Ser forøvrig at denne tråden omhandler 9074'en litt, og det er jo bare positive tilbakemeldinger. Men de er ikke så veldig omfattende, så lar denne tråden gå sin gang, så hvis noen har noe på hjertet angående denne maskinen så er det bare å skrive i vei! :)

 

 

Stian

Lenke til kommentar

15,4" med gode skjermkort og god ytelse? har du sett på

http://www.komplett.no/k/ki.asp?sku=318534

http://www.komplett.no/k/ki.asp?sku=320218

http://www.komplett.no/k/ki.asp?sku=322752

 

(Alle varianter av Asus A6J, sistnevnte er vel mest lik HP'en)

 

ellers har du denne som kommer med WSXGA+-skjerm og Core 2 Duo:

http://www.komplett.no/k/ki.asp?sku=324442

Endret av ventle
Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...