Gå til innhold

A7N8X Deluxe og SATA funker ikke hjelp!


cdrom

Anbefalte innlegg

Finner ikke disken noe sted. Har lest SATA guiden her på forumet (denne) og prøvd det meste uten hell. Trenger hjelp fra folk med samme hovedkort og samme problem. Takker for svar!

 

Hadde uflaks med valg av hovedkort skjønner jeg:

Viktig ! Tilbakemeldinger fra brukere tyder på at hovedkort med SiI3x12A SATA Controller kan trenge RAID drivere selv om du ikke skal bruke RAID men bare kjøre en eller flere separate SATA disker. Eksempel på ett slikt kort er Asus A7N8X-E Deluxe
Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Hadde dette kortet for en stund siden, husker ikke om jeg noen gang forsøkte med bare én HD. Burde være enkelt for det, bare last ned SATA driveren fra Asus. Sørg for at BIOS er riktig innstilt, og at jumpern er enablet. Ikke nok med det, du må installere SATA driveren med en floppy.

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...