Gå til innhold

Enkel mailserver på min linux debian server


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse

Ok dette syns jeg var mye å sette seg inn i på en gang :s Noen som gidder å lage en rask bruksanvisning om hvordan jeg setter den opp til bruk ganske enkelt? Feks hvor jeg legger inn porter for inn/utgående og slikt? Hvordan jeg legger til brukere (om det ikke blir gitt til hver bruker av distro)

 

Takk =)

Lenke til kommentar
Lokal smtp-tjener er i utgangspunktet en dårlig idé, smtp-tjenere på typiske private sluttbrukernett blir gjerne ansett for å ikke være et legitimt sted å sende epost fra. Bruk heller internettleverandøren din sine tjenere.

6857235[/snapback]

 

 

Så du mener det vil være ulovlig å laste ned mail fra egen hotmail-account? (uten ekstrapakken)

Lenke til kommentar

huff..den commenten ovenfor ble feil....SMTP har jo ikke noe med laste ned mail fra egen konto.. Bare sende. Jeg brukte faktisk en howto på ubuntuforums.org her en dag som viste meg hvordan jeg skulle sette opp en mailserver slik at jeg kunne komunisere med Hotmail-kontoen min uten å oppgradere den for outlook som de reklamerer for. Jeg skal prøve å finne guiden..:D

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...