Gå til innhold

hjelp, står mellom to laptop'er - haster!


Anbefalte innlegg

står mellom disse to maskinene på Elkjøp (må handle der pga garantisak):

 

COMPAQ PRESV6057EA

http://www.elkjop.no/is-bin/INTERSHOP.enfi...s_vartypes_text

 

 

TOSHIBA SATA100680

http://www.elkjop.no/is-bin/INTERSHOP.enfi...BA%20SATA100680

 

 

Foruten harddiskstørrelse & minnekortleser (som ikke er så relevant)

så ligger forskjellene i prosessor & skjermkort:

 

 

COMPAQ har:

AMD Turion 64 X2 TL-52

NVIDIA GeForce Go 6150 128 MB

 

 

TOSHIBA har:

Intel Core Duo prosessor T2050(1.6 GHz)

ATI Radeon X1400 128 MB

 

 

Er ikke så kjent med AMD prosessorene i laptoper, klokker de

ned hastigheten slik at batteriet spares - slik Centrino prosessorene gjør?

 

Setter pris på alle kommentarer rundt maskinene!

Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Toshibaens skjermkort har 128 MB dedikert minne og 128 MB delt (til sammen inntil 256 MB), Compaqen har kun 128 MB delt. DVD-brenneren på compaq'en støtter kun DVD+R og ikke dobbeltlag. Toshibaen støtter begge format og dobbeltlag. Det er også flere ting på lista som gjør at Toshiba'en er det absolutt beste valget av disse to.

Lenke til kommentar

Turion X2 er AMD sin konkurrent til Core duo, og de er selvsagt på høyde både på strømsparing og ytelse. Holder egentlig en knapp på at COre duo er litt bedre, men dette er jo svakeste modellen i serien. Det at minnehastigheten er lavere er også ett minus med den billigste. HDen er jo mindre (120 mot 80gb). Men vekten er også lavere, og viktigst av alt skjermkortet er best i den billigste maskinen.

 

Dersom spillytelse og el. prisveier noenlunde tungt, ville jeg tatt den billigste, ellers er den dyreste ett hakk hvassere.

Lenke til kommentar

Jeg hadde helt klart gått for Toshiba'en. Skjermkortet i den er langt bedre enn det som sitter i Compaq'en. Fordelen med Compaq sin modell er at den har 64 bits støtte som kan være et poeng i forbindelse med Vista. Ellers ha noen bl.a. her på forumet klaget over at tastaturet kan henge litt på noen av Toshiba sine modeller når man skriver raskt, men jeg vet ikke om dette gjelder akkurat denne. Var selv innom Elkjøp og testet pc'en litt og det var muligens et poeng uten at jeg fikk testet dette noe nøyere. Prøv det ihvertfall ut i butikken først.

Lenke til kommentar

takker for raske tilbakemeldinger!

 

tror dere forskjellen på minnehastigheten vil ha noen merkbar betydning? Spill & skjermkort har mye å si så ut fra tilbakemeldingene

ser det ut som Toshibaen er det beste valget :yes:

 

Glemte å nevne det men prisforskjellen har ikke noe å si.

 

Skal også sørge for å teste tastaturet, kjekt å vite!

Lenke til kommentar
  • 3 uker senere...

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...