Gå til innhold

Rare Samsung disker


Anbefalte innlegg

Har slitt lenge med å få diskene mine til å funke sammen.

Men nå har jeg 2x Samsung(200og250) og 1x WD(80), WDen er det ikke noe galt med.

 

Men de to andre er rare, før har de funket fint. Tingen er den at begge fungerer, men Partition Magic sier at diskene er "bad" og windows klarer bare å partisjonere 176gb på begge og alt som var på de har også blitt formatert. Noen som har noen tips?

Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Partiotion Magic, finner den ene som ~200gb og den andre som ~250gb, men PM sier også at diskene er "bad" og vil ikke ha noe med de å gjøre.

 

Har kjørt windows sine disksjekk programmer og finner ingen feil. :\

Lenke til kommentar

Mitt universalsvar på tvilsomme partisjonstabeller og annet som har med partisjonering å gjøre: Linux liveCD med cfdisk.

 

Har fått fikset en del disker med denne som windows har nektet gjøre noe med. Spesielt har jeg hatt trøbbel med, nettopp, partition magic.

 

Det er jo selvfølgelig en idee om du skaffer deg litt basic linux-kunnskap før du begir deg ut på dette. Hadde vært kjedelig å partisjonere feil disk.

Endret av gammalost
Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...