Gå til innhold

Skal kjøpe Core 2 Duo E6600


Anbefalte innlegg

Har forhåndsbestilt en conroe E6600 som jeg har tenkt og overklokke litt. Har tenkt å skaffe meg vannkjøling (Corsair nautilus 500). Det jeg lurer litt på er hvilket hovedkort , kabinett/strømforsyning og 2 gb ram brikker som jeg burde kjøpe?

 

Mest intressert i det som vil gi meg bra ytelse i forhold til pris, trenger ikke ha det aller beste.

Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Hei!

 

Jeg ville egentlig ventet til de er på markedet og så se hvilken som gir mest for pengene og er mest overklokkingsvennlig. Men siden du vil ha vannkjøling så skal du vel mer en overklokke "litt"?

 

Jeg vil anbefale denne strømforsyningen: Hiper HPU-4B580 719 kr. Den skal være mer enn tilstrekkelig. Den har også modulære kontakter, er veldig stabil og stille.

 

Hilsen,

efikkan.

Lenke til kommentar

Såg grei ut den strømforsyninga der efikkan, mulig den bråker litt kanskje utifra kommentarene i den linken din ?

 

Det som jeg kanskje lurer mest på er hvilken ram jeg burde kjøpe, den burde tåle å bli overklokka "litt" :) . Begynner å bli lenge siden jeg har oppgradert maskina mi og altfor mange forskjellige rambrikker å holde styr på :(

 

Et godt midi kabinett med god kjøling er vel også viktig siden det corsair nautilus 500 bare vil kjøle prosessoren, noen gode anbefalinger ?

Lenke til kommentar

Hiper 580W er uten tvil en bra PSU og til en god pris.

Hvis du vil ha en PSU som er kanskje enda litt stillere, så kunne

kanskje MIST 500W være en ide. Skal også være en solid PSU.

 

Begge 2 er gode valg.

 

Hilsen

Vinci

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...