Gå til innhold
Spørsmål om bil og motor? Still spørsmål her ×

Lakkere russebil - hvilken lakk/pris?


muffe

Anbefalte innlegg

Vi er fire stykker som skal gå sammen for å kjøpe en russebil til 2007-feiringen. Vi heller mest mot å kjøpe en "vanlig" bil, og å konvertere til russebil selv. Vi har sett på mane forskjellige alternativer, men ikke kjøpt enda. Akkurat nå ser vi på en Volvo 240 stasjonsvogn, men vi har ikke bestemt oss.

 

Siden bilen skal være rød, må vi lakke den. Vi har tilgang til et stort lager/verkstedslokale, kompressor og lakksprøyter, så vi tenkte å benytte oss av dette i stede for å male med rulle og pensel.

 

Hva vil dere anbefale av lakk til en russebil? Bengalack er det billigste, men jeg antar at det også gir det dårligste resultatet. Hvordan er det med ordentlig billakk? Hva vil dette koste for en bil på denne størrelsen? Og hvor får jeg tak i det?

 

På forhånd takk for alle innspill.

Videoannonse
Annonse

Jeg synes dere skal se i kjeller og boder....ligger sikkert nok husmaling og pensler til dere 4 :D

 

 

Hadde brukt heller penger på noe annet jeg da.....

 

Men det er jo bare å stikke innom bil sjappe som sagt, som selger lakk, de forteller deg forløpende hvor mye lakk du trenger og hvor mye det kommer til å koste ;)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...