Gå til innhold

BSD/UnixHvordan oppgradere fra freebsd 6.1-rc1 til 6.1-rc2


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse

Du synkroniserer kildekoden med cvsup, og foretar en make world. Står mye om det i håndboken: http://www.freebsd.org/doc/en_US.ISO8859-1...k/synching.html

 

Jeg pleier å tracke stable, og da får man automatisk RC-ene når kildekoden er "frosset" rett før en release, dvs. jeg bruker RELENG_6 som tag. Mulig at du også kan bruke RELENG_6_1, men afaik skjer det ikke før releasen er ute. Dog er det jo litt sikrere for å på den måten ikke plutselig få kildekode som har passert releasen.

Lenke til kommentar

Nå har forresten FreeBSD 6.1-RELEASE begynt å gå ut til mirror-serverne. Og har man et eksisterende FreeBSD-system, kan man oppgradere til 6.1-RELEASE på samme måte som angitt overfor. Pass på at FreeBSD 5.3-RELEASE eller nyere er installert. En release-informasjon skulle komme hvert øyeblikk nå. Driver faktisk og oppgraderer brannmuren nå.

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...