Gå til innhold

Recovery av data på HD med slettet PARTISJON


Anbefalte innlegg

HJELP!

 

Ved en feil har jeg slettet partisjonen på en harddisk som var tilnærmet full av data som IKKE skulle slettes. Er Dataen som lå på harddisken borte?? Kan mine data reddes?? I så fall hvordan??

Jeg har ikke formatert harddisken, kun slettet partisjonen og det er kun en lagringsdisk uten opperativsystem. Har en masse bilder som jeg ikke vil skal gå tapt.

 

Håper noen kan hjelpe

 

Roger

Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

filene er nok i god behold de. Har selv hatt en del trøbbel med ødelagte partisjoner etter at Partition Magic har herjet vilt :D, men finner somregel igjen alle filene med programmet GetDataBack. Tror det kostet ca 600,-

 

Det fungerer slik at du lar programmet søke igjennom alle sektorene på harddisken (Typisk 1-2 timer). Du vil så få opp noen valg av filtabeller/partisjoner programmet tror stemmer. Ut ifra disse kan du kopiere ut de filene du ønsker til en annen harddisk. Ganske intuitivt.

 

(Formatering fjerner ikke datafiler, det blir bare laget en ny filtabell)

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...