Gå til innhold

Windows 2000 og nettverks deling.


Anbefalte innlegg

Har 2 maskiner som står i nettverk. Den ene har winxp pro norsk.

og den andre har win 200 pro engelsk.

 

På den med xp så bruker jeg den innebygde brannmuren, og på den

med win2k bruker jeg sygate personal firewall. Så tenkte jeg at jeg skulle dele

en printer som står koblet til den maskinen med win2k.

 

Jeg delte printeren og huket av i brannmuren for at jeg kunne få dele filer og printere over nettverket. Men tingen er at den maskinen med winxp ikke klarer å finne printeren min som jeg har delt over nettverket.

 

Så jeg prøvde å få gå inn på den win2k maskinen via nettverket, altså å utforske mappene over nettverket, fordi jeg har delt 2 mapper. Men da spør winxp etter passord. Men hva i alle dager? jeg har ikke noe passord på den win2k maskinen!

 

Så jeg får ikke utforsket mappene og heller ikke funnet noe printer. Så jeg tenker at det kansje er brannmuren på win2k maskinen, så jeg slår den av og samme mølla, må taste inn passord, og får heller ikke opp noe delt skriver.

 

Så jeg kobler inn enda en win2k maskin i nettverket. Og ja den finner allt på den andre win2k maskinen, printeren og heile greia.

 

Så hva i alle dager er galt? win2k mot win2k går greit, men når winxp skal prøve så ber dem om passord og greier...

Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...