Gå til innhold

Initialiseringsfeil for .NET Framework


Anbefalte innlegg

Jeg driver å lager et program med Visual C# Express. Jeg får ikke kjørt programmet på maskiner som ikke har installert Visual C# Express. Jeg får bare en feilmelding om at jeg ikke har installert .NET framework v2.0.50727. Jeg har kjørt alt av windows update. Må man installere denne?:http://www.microsoft.com/downloads/details...&DisplayLang=en.

Hvis det er tilfellet, så er det litt dumt ettersom programmet må være lett å ta i bruk.

 

Hvordan kan man sjekke hvilken .NET versjon man har installert?

Endret av JeffK
Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Utvikler du programmer som bruker .NET framework, så må det installeres sammen med programmet. Sånn er det bare.

Vanligvis pleier man å lage en installasjonspakke som bør gjøre følgende

- Er alle komponenter programmet trenger installert?

- Hvis ja: Installer programmet

- Hvis nei: Installer komponenter, så installer programmet.

 

Du kan lese mer om hvordan du gjør det her:

How to detect the installed version of the .NET Framework in a Visual Studio Setup and Deployment package

http://support.microsoft.com/?id=315291

 

Kirikiri

Lenke til kommentar

Litt som det har vært med DirectX, altså.

 

Men det er jo rart at man får .NET framework 1.1 med windows update, men ikke 2.0.

 

Er det meningen at alle programmer etter hvert skal gjøre over .NET(også krevende 3D-spill)?

Lenke til kommentar

.NET Framework 2.0 kommer med Windows update. Men det ligger under Software (Optional) hvis du gjør Custom Update. Det er en del applikasjoner som vil slite litt hvis .Net framework 2.0 blir installert automagisk, derfor kommer det ikke med i Express Update.

 

Hvis du går til http://update.microsoft.com og velger Custom, så vil du altså finne .NET framework 2.0 under Software på venstre side.

 

Kirikiri

Lenke til kommentar

Jeg kjører alltid "egendefinert" på windows update og har 0 igjenn på alle tre kategoriene, men har ikke 2.0.

 

Om du ser her, så ser det ikke ut som om den skal komme med windows update heller.

Endret av JeffK
Lenke til kommentar

Gå i Add/remove programs og se etter om du finner .NET Framework 2.0 der. Regner med at du fikk det auto-installert da du la inn C# Express, dermed vil det heller ikke dukke opp når du kjører Windows Update fra din egen maskin.

 

Du kan jo teste det fra en maskin der du vet at det ikke er installert, og se om det dukker opp.

 

Kirikiri

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...