Gå til innhold

Ikke fornøyd med ny maskinen.


Anbefalte innlegg

Hei

 

Jeg er en iherdig BF2 spiller som spiller endel timer om dagen.

Da jeg startet med BF2 hadde jeg følgende maskinvare:

* P4 (468) 3.2Ghz HT 512kb, 512MB ram, Radeon 9700XT PRO 256 (AGP).

Denne ble raskt oppgradert opp til 1GB ram som jeg merket mye forskjell på.

Derretter fikk jeg tak i enda 1GB (Tot: 2GB) og et AGP 6800GT 256MB

Delvis fornøyd med resultatet, men ville unngå lagg i nærstrid + ha bedre grafikk på lengder.

 

Så jeg gikk til innkjøp av følgende HW:

* AMD x2 4400+ 2MB

* Gainward GeForce 7800GT 512MB GDDR3, PCI-Express,"BP7800GT-512-DD" (http://www.komplett.no/k/ki.asp?sku=317391)

* Asus A8N-SLI Premium, nForce4 SLI,Socket -939, Super Cooling pipe, PCI-Ex16 (http://www.komplett.no/k/ki.asp?sku=310299)

Flyttet over 4x512MB ram brikkene.

Nyeste bios på HK. Drivere på skjermkort. Fresh lovlig bedriftslisensert WinXP pro

 

Nå kjører jeg på Medium grafikk i 1024*768 oppløsning.

Opplever å ligge rundt 60-70FPS i ro på 64player servere.

Men med engang jeg møter folk, eller beveger meg faller den ned til 50 og rundt 30 når jeg møter folk.

Dette er svært irriterende da jeg fikk et bilde av at skjermkortet skulle klare å kjøre full grafikk på BF2 uten noe stress.

Og ettersom jeg har ellers god HW så burde jeg iallefall ligge over 50FPS i nærstrid.

 

Kan også nevnes at jeg plukka ut ene paret 2x512 ram og opplevde 39 mer score i 3Dmark05, og litt høyere FPS i BF2 men fortsatt lite..

 

Jeg har en liten mistanke om at skjermkortet ikke er helt i vater.

Kunne tenke meg noen innslag i hva som kan være feil, evnt erfaring..

 

PS:

gamle maskinvare la jeg med for å sammenligne min oppfatning av hva mine forventninger var.

Jeg synes ikke jeg fikk så mye mer ytelse av den nye maskinen iforhold til den gamle med hvordan spillet skal gli.

Lenke til kommentar
  • 2 uker senere...
Videoannonse
Annonse

3dmark05 resultat:

3DMark Score 7669 3DMarks Game Tests

GT1 - Return To Proxycon 34,0 FPS Game Tests

GT2 - Firefly Forest 22,3 FPS Game Tests

GT3 - Canyon Flight 38,0 FPS Game Tests

CPU Score 5197 CPUMarks CPU Tests

CPU Test 1 2,3 FPS CPU Tests

CPU Test 2 5,2 FPS CPU Tests

 

Dette resultatet var med 2x512MB ram

 

Har nyeste Nvidia driver 84.21

Det er fresh install av windows. Med alt av nyeste driver og BIOS.

Skjermkort firmwaren har jeg ikke oppgradert, da jeg ikke er sikker på hvordan dette gjøres.

 

 

Etter siste patch (BF2 1.22) så ble det litt bedre.

Så mulig det er BF som ikke støtter x2 noe særlig

Men det som er rart er at en som har 3800x2 med 7800GTX kjører på full peis med 50-100FPS i strid, mens jeg havner rundt 30FPS

Lenke til kommentar

Ja, må vell vurdere skikkelig RAM. Har 2x512 jalla standard og 2x512 Corsair

 

 

PSU er Chieftech GPS-350EB (350W)

 

Den ene kjernen må jeg disable med engang, ellers mister jeg oppkoblingen til serveren.

 

Kjører følgende i BF2:

 

Display mode: 1024x768@75Hz

Terrain: Low

Effects: Low

Geometry: Medium

Texture: Low

Lighting: Medium

Dynamic Shadows: Off

Dynamic Light: Low

Anti-Aliasing: Off

Texture Filtering: Low

View Distance Scala: 100%

Endret av Charlie
Lenke til kommentar

jeg kjører følgende i bf2

1280*1024@75hZalt på high bortsett fra lightning og texture som går på medium

 

mitt system var før hovedkortet avgikk med døden

 

msi6702E (via kt800pro AGP)

2*1054 twinmos valure ddr ram

athlon 64 3000+ venice @2300

Gainward 6800LE soft mod til 16pipes 5 vertex 128MB ram + en liten overklokk

 

Jeg spiller fint på disse innstillingene.

 

Med den maskinvaren kan du med fordel gå for en kraftigere psu. er ikke sikkert psuen gir nokk amper til ditt system. Men ting pleier da ikke gå tregere hvis det er tilfelle, heller vanligere at det blir ustabilt i stedet.

Endret av dopus
Lenke til kommentar

Jeg har 7800gs (agp) + x2 4200, fikk 2700 med 350w i 3dmark06 (fikk også litt artifacts som bonus :p ) , 3500 med 480w (litt klokka da.. men ingen artifacts o.l) , du har muligens litt liten strømforsyning til ditt oppsett ?

 

"Deles" strømmen til skjermkortet med harddisker eller noe annet ?

Hva slags strømforsyning hadde han som kjørte på "full peis" ?

Endret av Phalanx
Lenke til kommentar

Ja, i teorien.. Men man merker faktisk "lagg" på bildet når det FPS hopper slik det gjør hos meg. De gangen jeg kommer i nærkontakt i trange gater er FPSn rundt 30. Men det glir ikke. Ender gjerne opp i at jeg tror jeg skyter ham med hele magasinet, men han tar meg.

 

 

EDIT:

Jeg prøvde idag å force speeden på RAMen til 400 i BIOS. Dette endte i ustabil BF2. Spillet avsluttet seg etter 10sek.

Fikk fikset dualcore AMD driverne og hotfix fra MS. Ser ut at alt i alt hjelper litt. Tenker på GPU på egen strømkabel...

Men kjører fortsatt ikke på full guffe :/

Endret av Charlie
Lenke til kommentar
  • 2 uker senere...

mest sansynlig bf2 som er problemet ja.. dette kjørte mildt sagt ræva på maskina mi med det samme det kom ut, til min store fortvilelse.. men nå etter x antall patcher kjører det faktisk glatt uten hakking og fps drops.. kjører da alt på medium og 2xAA, view distance er 100%.. har ikke prøvd å skru opp noe mer, da jeg er fornøyd med hvordan det ser ut på medium, og flyt før eyecandy her i gården :yes:

oppsett er amd64 3400+ og x800xl med 1,5gb ram, single channel selvfølgelig, og kjører kun på 333mhz, pga nforce3 (blablabalblabla).. men har aldri opplevd forskjell på spill om minnet er 333mhz eller 400mhz, so who cares..

 

bruttern kjører spillet glatt med en god gammel xp 2800+ (standard klokk) 1gb ram, og et 6600gt (standard klokk).. 1024x768, alt på high.. ikke et tegn til lagg eller fps drops..

 

så jeg mistenker bf2 i ditt tilfelle ja..

 

og man skal alltid ta disse tullingene med nyeste cpu, gpu, whatever, som kan kjøre ALT på FULLT uten LAGG, i 1900x1900, whaaaaardstrau65r6sadf. med en klype salt.. klart det er litt dumt å måtte innrømme at man har brukt 6-10000 på noe som ikke var SÅ mye bedre enn det var hypa opp til å være.. :!: obs, dette har jeg fått erfare på den harde måten.. :blush:

Lenke til kommentar

hmm.. jeg kjørte ganske likt oppsett som trådstarter.

 

7800GT, 2gb ram ig 3700+

 

kjørte alt high 1280x1024 75Hz 4xaa.

 

alt gikk bra uten lagg osv for det meste.. hendte jeg var nede i 25fps en gang iblant når det var 15+ folk på skjermen samtidig med masse HW og arty men det durte og gikk i 40+.

 

bytet dog til GTX pga oblivion. sliter fortsatt med 15 fps der til tider..

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...