Gå til innhold
Trenger du hjelp med internett og nettverk? Still spørsmål her ×

Nettverkskort som ikke fungerer som det skal..?


Anbefalte innlegg

Hei! Jeg har en datamaskin stående her, alt sammen virker på den, får logget meg på nett og lignende, men det er i ynkelige 28.8kbps hastighet. Jeg har Online ADSL 1500/300 eller noe slikt jallemekk.

 

Med den andre datamaskinen i huset så fungerer det helt perfekt.

 

Begge kjører windows XP. Begge Bruker det integrerte nettverkskortet sitt.

Ene er intel et eller annet, andre er nvidia nforce integrert!

 

Jeg har også et annet nettverkskort, 3com et eller annet. Den er aktivert og maskinen merker når jeg plugger til fra modemet til det nettverkskortet, men jeg får ikke ringt opp og koblet meg på. Takker for alle mulige svar!

Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Neinei. Kanskje jeg forklarte litt dårlig i første omgang.

 

Jeg har 2 datamaskiner stående her.

 

Den ene har stått her lenge, fungerer perfekt med internet. Den har et integrert nettverkskort, Intel® PRO/100 VE Network Connection. <- Den fungerer helt bra.

 

Jeg har en annen datamaskin også. Den har stått hos min mor en god stund og har endelig tatt turn over til pappa. Her kreves det å logge på med brukeridentitet og passord, Det integrerte nettverkskortet vil ikke samarbeide frivillig med dette nettverket. Får så vidt logga meg på msn osv.

 

I den datamaskinen som IKKE virker, har et 3com nettverkskort også. Husker ikke nøyaktig hva det het, men den har en driver, den merker når jeg plugger i tp kabler både lys og som popup i Windows XP.

Lenke til kommentar

Jeg har prøvd å finne oppdateringer over nett, men alle er fra 2002 osv. De hjelper ikke noe særlig. HUB'en min har en knapp. Eller en bryter. Kan velge mellom Uplink/Normal. Vet noen hva dette betyr? Om det har en innvirkning i det hele tatt?

 

Dette begynner å bli et plagsomt problem. 28.8kbps er ikke WoW egnet. :p

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...