Gå til innhold

Hvordan endre navn på mappe


Anbefalte innlegg

Heisan.

Jeg har et spørsmål som sikkert er tåpelig for noen, men jeg skjønner ikke bæret...

 

Jeg har byttet mellomnavn, og ønsker å bytte ut en bokstav i mappenavnet. Jeg får hele tiden beskjed om at "Xxxxx.X.Xxxxx er en Windovs-systemmappe, og er nødvendig for at Windovs skal kjøre skikkelig. Den kan ikke flyttes eller gis nytt navn."

 

Noen som har forslag til hvordan jeg kan få gjort det?

 

Edit:

Her er mappen det gjelder : C:\Documents and Settings\Xxxxx.X.Xxxxx

Endret av Autofil
Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Svaret på spørsmålet ditt er jo gitt i feilmeldingen du får. I C:\Documents and Settings\ ligger alle instillingene som hører til din brukerkonto, og som omfatter de fleste programmene på maskinen. Endrer du navn på denne vil ikke programmene eller Windows finne den igjen, noe som fører til at det meste vil slutte å virke.

Lenke til kommentar

Ja, tror det, men hvis du ikke har gjort det kan du endre navnet som står på toppen av start-menyen (tror det er samme navnet som det du logger inn med). Jeg skriver uansett hvordan du gjør det, tilfelle du ikke har gjort det.

 

Kontrollpanel -> brukerkontoer -> kontoen din -> endre navnet mitt

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...