Gå til innhold
Trenger du hjelp med internett og nettverk? Still spørsmål her ×

Hvordan få trådløst tilbake til tråd


Anbefalte innlegg

oki jeg har et lite problem. i den nye liligheten min så får jeg ikke lov å strekke kabler. derfor har jeg satt opp en trådløs router nede ved modemet. men signalet er ikke så godt i andre etasje. så har lyst til å sette opp en motaker på et bestemt sted som kan gjøre om til trådnetverk.. og eventuelt en trådløs sender til.

 

problemet er.. jeg har enda ikke klart å få en trådløs router og en trådløs switch(eller liknende) til å fungere sammen uten å faktisk ha en tråd i mellom dem..

 

noe som veit hvordan dette skal gjøres?

Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse
2 stk Linksys WRT54GL (eller GS) kan kobles sammen med rett firmware (f.eks HyperWRT).  Du kan da koble til med både trådløst og kabel i endepunktene.

5544931[/snapback]

hvor mye koster dette og hvor får man taki dette ?

 

og hvordan forandere man firmware?

har alerede en drøys med trådløse jensen og d-link routere. som jeg har hvert uheldig med alle sammen :p

Lenke til kommentar

Søk på prisguiden på hw.no for laveste pris. Antar at de koster rundt 600kr pr stk.

Firmware finner du ved å skrive inn f.eks. hyperwrt på f.eks google.

 

EDIT: Firmware endres i nettleseren (logg inn på routerIP i adressefeltet og legg inn firmwarefil). Det er menystyrt, så ikke noe problem.

Endret av la7dfa
Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...