Gå til innhold

PartitionMagic 8 og utviding av C:


Anbefalte innlegg

Har fått i oppdrag av min onkel å gjøre c-partisjonen større og d mindre. Har gjort d mindre og det er slik som på bildet. Når jeg da tar på resize c-partition får jeg ikke lov til å legge denne ekstra ledige plassen til den.

 

Noen som vet hvordan jeg kan få dette til (eller kan forklare meg hvorfor det ikke går)?

post-8544-1136378800_thumb.jpg

Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Du kan jo starte med å flytte D partisjonen til slutten av den nå tomme delen av hdd.. og så se om du ikke får utvidet C når den tomme delen ligger etter C på disken..

 

Dvs:

Ikke: C - D - Ledig plass - Andre Partisjoner

 

*Move D to end of free space..* eller noe sånt, tar ofte veldig lang tid

Men: C - Ledig plass - D - Andre Partisjoner

 

Og deretter utvide C

 

ER ikke helt sikker, men jeg mener at det skal funke..

Lenke til kommentar
Fant det ut etter mye prøving og feiling her:

 

Fikk den ledige plassen FØR d, krympet "extended"-området (det turkise) og deretter utvidet c. Guddi

 

 

:)

5382177[/snapback]

 

Det høres veldig riktig ut :)

 

Men: Jeg vil på det sterke anbefalle å bruke Acronis Disk Directory i stedet for PartitionMagic 8. PartitionMagic har en del fatale bugs, og dette ble ikke korrigert etter at Symantec kjøpte PowerQuest. Har fått "svidd av" en del partisjoner pga. PM8, spesielt merge/split funksjonalitetet har en tendens til å være ustabil. Ta alltid backup av viktige data!

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...