Gå til innhold

Beste sata til maks 1000kr


Yezz`

Anbefalte innlegg

Hvem er best av Maxtor DiamondMax 10 250GB SATA 16MB 7200RPM NCQ og Western Digital Caviar SE16 250GB SATA2 16MB 7200RPM ? eventuelt andre SATA disker til under 1000 lappen. Har hatt mange Maxtor disker, og erfaringen med dem er at det er gode disker med de bråker no infernalsk. Lurer da på om denne Western disken er noe merkbart stillere eller er det så lite at jeg ikke vil høre forskjell på de?

 

Og på den Western disken står det SATA2, hva vil det si, og kan jeg bruke den mot mitt abit ic7max3 hovedkort

Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse
Det har ingenting å si om hovedkortet ditt ikke støtter SATA"2", eller SATA300 som det egentlig heter.

 

Så lenge det er SATA kan du fint bruke disker og hovedkort om hverandre uten å bekymre seg om at kabler ikke passer, eller at det ikke funker.

5290783[/snapback]

 

Ja det var det jeg fant ut jeg å, derfor gikk jeg for Western disken alikavæl.

 

  Beste som i hva da? I ytelse er Hitachi diskene kjappest, kun slått av raptoren, men er det støy kontra varmeutvikling du setter høyest på listen er det Samsung diskene

Ok, men nå har jeg alerede bestilt en Western disk så da får vi håpe den er brukanes den å ;)

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...