Gå til innhold
Trenger du hjelp med internett og nettverk? Still spørsmål her ×

Nytt modem fra telenor. Ikke nett via router


Anbefalte innlegg

hei!

Har til nå hatt et thomson speedtouch 510i som adsl-modem. (Telenor mobil). Har koblet dette på et trådløst nettverk (sparklan et-eller-annet). Har funket bra på standardinnstillinger dette :)

 

men så sa Telenor at jeg måtte bytte modem, og et topcom xplorer 871bt kom i posten. Satte opp dette og kom meg på nett med den stasjonære. (Koblet denne rett til modemet for anledningen). Koblet deretter modemet på min trådløse routeren og fikk det ikke til det uansett hva jeg gjorde. Testet diverse innstillinger på routeren uten hell.

 

Kom deretter over en side på www.online.no som sa at jeg måtte sette modemet som bridge. Yess tenkte jeg. Gjorde dette men alikeve funka det ikke. Prøvde også å sette routeren til PPPoE, men neida!

 

gjorde som denne og denne siden sa....men uten hell.

 

Noen som vet hva jeg skal gjøre for å fikse dette? Sikkert en enkel innstilling jeg har glemt :thumbup:

Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...