Gå til innhold

Har laget oppsett, men hvor kjøpe delene fra?


Anbefalte innlegg

Har fått litt hjelp rundt omkring her angående et pc oppsett til 7-8000 kr, men er fortsatt ikke helt sikker på oppsettet. Gi gjerne tilbakemelding hvis det er noe som bør endres. Den prisguiden sier meg ikke så veldig mye siden den viser jo summen av billigste pris på hvert produkt. Har ikke så veldig mye å si om noe blir endret slik at alt kan bli kjøpt fra samme butikk. Gidder ikke kjøpe fra mange forskjellige butikker pga porto.

 

Hadde tenkt meg følgende:

 

Hovedkort: MSI K8N NEO4-F, nForce4 (?)

Prosessor: AMD Athlon64 Venice 90nm 3200+ 2.0GHz

Minne: Geil 1.0GB (2x512MB) PC3200 400MHz (?)

Skjermkort: Sapphire Radeon X800 GTO 256 MB Fireblade (?)

Harddisk: Samsung SpinPoint P120S 250GB (?)

Kabinett: Chieftec BH-02 ATX Medium Tower m/ 400W strømforsyning (811,- fra psdata.no) (?)

DVD-brenner: NEC DVD-brenner ND-3550

 

Kort sagt skal pcen brukes til windows-applikasjoner, litt spill, film, redigering av film/foto, musikk osv. Legger ikke listen alt for høyt. Er litt usikker angående kabinettet. Gidder ikke betale så mye mer enn 900 for kabinett og psu.

Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Du kunne jo gått for noe sånt:

 

https://prisguiden.no/vis_handlevogn.php?waggon_id=21440

 

Vet jeg gikk litt over budsjettet, men du får en del for pengene her tror jeg. Du kan jo gå litt ned i pris på skjermkort og slikt.

 

EDIT:

 

Kom med noe litt bedre som er biligere:

 

http://prisguide.prisguide.no/vis_handlevo...waggon_id=21441

Endret av ThaMezzy
Lenke til kommentar

Hvilket kabinett er best av Aopen og Chieftec? Aopen har 350w Fourton Source PSU, mens Chieftec har en 400w (jalla?) PSU.

 

Nå ser handlevognen slik ut. Har byttet CPU fra 3200+ til 3700+, er det mye forskjell på disse? Skjermkortet er Connect3D X800 GTO, er det like bra som Saphire Radeon sitt, fra mitt første oppsett?

 

Jeg har jo lyst på et støysvakt kabinett, er Aopen sitt kabinett bra sånn sett? Følger det med nok vifter eller må jeg kjøpe det ekstra?

 

Takker for tilbakermeldinger og handlevogn-forslag som har kommet godt til nytte! :D

Lenke til kommentar

Har det AOpen kabinettet selv, og jeg kan si at det er sinnsykt støysvakt, knapt hørbart. Har da en 60mm skjermkortvifte, 80mm vifte i bakkant og en stock 478 CPU-vifte.

 

Omtrent ingen forskjell på 3200+ og 3700+, bortsett fra cache og noen skarve fps i spill. Vil si at 3200+ er et mye bedre valg da det er et billigere et. Kan da også anbefale Opteron 146, da jeg har hørt at disse yter veldig bra og har omtrent samme pris som 3200+.

Endret av Big SturL
Lenke til kommentar
Vil bare si en ting om dette valget ditt :

 

Harddisk: Samsung SpinPoint P120S 250GB (?)

 

Ville helle valgt en Hitachi 250 SATA disk,

 

1 : Mye sjappere disk

2 : Gir mindre lyd fra seg.

 

( Egene erfaringer )

5185333[/snapback]

 

Skal ikke motsi deg på det, men som Birger_Nord sier så har jo PCWorld anbefalt denne, noe som er grunnen til at jeg har valgt den.

Lenke til kommentar
Dersom du bytter ut skjermkortet med Connect3d X800GTO har du mulighet til å åpne flere pipes. Går ikke med sapphire kortet.

5186135[/snapback]

 

Så det betyr at Connect3D kortet er bedre og billigere enn Saphire Radeon sitt? En ting er at jeg har muligheten til å åpne flere pipes, men er det enkelt? Noe jeg kan klare?

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...