Gå til innhold

ASRock K7NF2-RAID Prosessor Problemer


Alex_2xA

Anbefalte innlegg

Jeg har et hovedkort, ASRock K7NF2-RAID kort, jeg har også en AMD Sempson 2GHz prosessor, men på engenskaper på min datamaskin viser den bare 1.2GHz, og den viser Atlon 1.2GHz i BIOS også.

Jeg har bestilt denne prosessoren gjennom MPX.no, finnes det noen mulighet at jeg kan ha fått feil prosessor, siden den viser så feil?

All hjelp er velkommen, og håper noen kan hjelpe meg! :)

Endret av Alex_2xA
Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse
Jeg fant ike noen innstilliger for dette, noen andre forslag?

 

 

Innstillinger... du mener vel i BIOS og ikke i windows enhetsbehandling? - trenger litt bedre info fra deg for å skjønne hvilken info du trenger. Er ikke greit å vite hvor detaljert den bør være.

 

F.eks. konferer med manualen når du starter opp og åpne Bios (press F2), velg 'advanced'/ cpu configuration.

 

Der kan du disable 'boot failure guard'. Enablet er muligens grunnen til at den kjører i sikkermodus eller halv fart (edit: hvis den er enablet, så kan det også bety at BIOS ikke lar seg flashe eller oppdatere. Er ikke godt å si siden det ikke er nevnt i manualen).

 

Til slutt hopp til menyvalget 'EXIT' og velg 'load optimal defaults'/ save changes and exit.

 

Hvis dette ikke hjelper, så har du mange andre muligheter der i Bios. Har du innstallert raid-drivere?

Endret av tjaa
Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...