Gå til innhold
Trenger du hjelp med internett og nettverk? Still spørsmål her ×

Trådløst - Retning på antenner og plassering av ro


Anbefalte innlegg

Jeg har en D-Link router med tre antenner.

Lurer på hvilken vinkel og retning disse bør ha for å få best signal.

Routeren står nå plassert oppå et skap. Er dette en gunstig plassering?

Endret av xizu
Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Jeg kan prøve å svare litt generelt. Når det kommer til antennene bak på ruteren så er det gjerne slik at ikke alle er i bruk samtidig. Ruteren bruker gjerne den antennen som gir best signal.

 

Du kan derfor prøve deg litt frem når det kommer til polarisering. Har du f.eks. et PCI-kort der antennen kan vris, kan du f.eks. sette antennen vannrett og gjøre det med 1 - 2 av antennene på ruteren. Bruk det som gir deg best signal :)

 

Plassering av ruteren kan ha mye å si. Hvis du har flere etasjer er det mest gunstig at du befinner deg rett over ruteren i en loddrett linje uten for mange hindre i mellom. Her kan jo skapet ditt sees på som et hinder, men det trenger ikke å ha noe å si i praksis. Kan i blant være gunstig å henge ruteren på veggen. Her igjen er det litt eksperimentering som gjelder.

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...