Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Har brukt ett par timer tidligere i uka på en liten greie som jeg egentlig ikke skjønner. Det er som følger:

 

Vi benytter Tele2. Vi har to faste ipadresser. Den ene brukes til "jobbrelaterte ting" mens den andre brukes til kundetjeneste (våre kunder kan koble seg til nettet mens de venter på sine avtaler osv..) ute i vår mottaksavdeling samt at ansatte kan surfe/chatte i pausen på noen maskiner vi har der.

 

I dag går dette via kabel. Etter at trådløst ble standard på bærbare har vi kjøpt en trådløs router til dette formålet. Men fungerer det? nei. Har prøvd alle mulige innstillinger og brytere uten hell. Til slutt ringte jeg Tele2. Han sa at den Zyxel Prestige 314 routeren de leverte var den vi måtte bruke. (den står etter ett adslmodem). jeg kommer ikke inn på routeren og alle fabrikksinnstillinger er endret..

 

Noen som vet? Det må være mulig å finne ut hvilke innstillinger som kal benyttes? Tele2 vil ikke hjelpe..

Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse
  • 2 uker senere...

dobbeltNAT'ing er jo ikke spesielt heldig,men kan kanskje være den raskeste løsningen. Virker som du burde kjøpt et accesspunkt istedenfor en trådløsrouter. Du kan jo evnt. koble routeren du har kjøpt fra LAN-siden til Tele2's router. Husk da å deaktivere DHCP på den trådløserouteren.

 

En tredje løsning er å sette opp Tele2 sin router til bridging istedenfor NAT'ing. Men det er vel kanskje lurt å lavære å "tukle" med utstyret som Tele2 har satt opp. Da får man ihvertfall ikke noe skyld fra dem om det er noe som ikke virker på den senere.

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...