Gå til innhold
Trenger du hjelp med internett og nettverk? Still spørsmål her ×

Styre PC'n hjemme med en bærbar et annet sted.


Anbefalte innlegg

Jobbet i militæret, men har ikke tilgang til internett hele døgnet der. Hjemme derimot har jeg 3MBit linje. Er hjemme ganske ofte(annenhver helg), men kunne tenkt meg å sette på en nedlasting når som helst, slik at nedlastingen er ferdig når jeg kommer hjem.

 

Siden jeg har tilgang på internett på dagtid, så ønsket jeg et program eller liknende som gjør at kan starte en nedlasting på min stasjonære ved å bruke en bærbar i militæret.

 

Litt vanskelig setning, men satser på at dere skjønte det.

 

Programmet jeg bruker er BitComet, kan eventuelt bruke et annet torrent program hvis det gjør ting lettere. Bruker Zone-Alarms brannmur og har en Netopia Router.

 

Er dette overhode mulig???

Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Du må mest sannsynlig åpne noen porter for at det skal fungere (kanskje åpne en portrange for full utnyttelse av kapasitet) Dette gjør du etter du har lastet ned programmet, og ser på hvilken porter det vil bruke... Å fjernstyre pc'en er veldig enkelt!

 

-MortenGj

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...