Gå til innhold

Problem med "bad sectors", kan fikses?


Anbefalte innlegg

Jeg har en 160GB samsung sata disk, som har fungert glimrende opp til nå. Jeg fikk en "bad sector" på min c: partisjon på 5GB, og klarte ikke å fikse dette før jeg slo den sammen med en annen partisjon på 30GB og formaterte på nytt (ikke hurtigformatering).

 

Nå har jeg imidlertid fått en bad sector også på denne nye partisjonen. Dette fører til at ting går fryktelig tregt til tider, også at defragmentering/diskskanning stopper opp på et bestemt sted.

 

Er det noen annen måte enn å formatere partisjonen på nytt for å hindre at harddisken prøver å ta i bruk de skadete sektorene?

 

Finnes det noen harddiskverktøy som kan gjøre dette? Har googlet, men fant bare verktøy som skal gjenopprette filer fra de skadete sektorene, ingen som skal deaktivere/fikse sektorene. Har også sett samsung sine sider, der fant jeg bare verktøy for DOS og parallell ata disker.

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...