Gå til innhold

hva blir ideel partisjonering med os på disse disk


Anbefalte innlegg

har en 160GB som står som master og en 40GB som står som slave på primær ide.

 

tenker på å ha operativsystem på en egen partisjon denne gangen (ikke blande os og lagring på samme partisjon)

 

bruker 160GB til dette:

 

altså sette av 15-20GB på partisjon 1 (os partisjon)

 

resten av plassen på 160GB'en til lagring, partisjon 2.

 

 

så bruker jeg 40GB i en partisjon til lagring.

 

høres dette ok ut?

 

fint hvis noen som har peiling har noen kommerntarer...

Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Det beste er og bruke den største til OS pga den er raskest 30 gb er nok. så resten til lagring.. + den på 40 til lagring.

 

MEN, det som er greit er og ha kun os på den på 40 og så ha den andre kun til lagring. Det er ofte lettere og formatere osv og du får ikke problemet med at disken må lese 2 plasser på en gang os+kopiering etc.

 

Så jeg hadde kanskje brukt den på 40 klun til os og den på 160 til lagring selv om det i teorien blir treigere.

Lenke til kommentar

men har satt 160gb som master. 40 som slave. 160gb deles inn i 2 partisjoner, en os på maks 30 gb og resten til lagring. og 40 gb som slave skal brukes til lagring. egentlig så hadde jeg ikke tenkt og bruke opp igjen 40 gb disken, men siden jeg har ledig på ide-kanalen bruker jeg den.

 

vil den være ok slik?

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...