Gå til innhold

Enlightenment problemer (grafikk)


Anbefalte innlegg

Heihei!

 

Peisa nettop inn E på boxen her. Fyrte det opp, så til min skuffelse så ble grafikken skurrete på menyer osv.

De som har vært borti det vet sikkert hva jeg mener. Noen som vet hva jeg kan gjøre for å fikse det? Har søkt igjennom forumet, og linuxforums.org osv, men kan ikke finne noen løsninger på det :(

 

[kjører FC3 forresten, hvis det hjelper noe]

Endret av gullf1sk
Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Tusen takk! :)

 

[unnskyld at jeg spør så mye, men jeg har ikke brukt yum så mye før.. hva skriver jeg for å installere E?

jeg prøvde $yum install enlightenment , men det funket dårlig.. (er for vandt til emerge:P) ]

Endret av gullf1sk
Lenke til kommentar
På'n igjen!

Jeg downloadet sourcecoden. kjørte ./configure, så spyttet den meg ut å klaget på at jeg ikke hadde Imlib2. Dette installerte jeg i sta, har tilogmed kjørt ldconfig. Noen lure triks som kan gjøres?

Du trenger imlib-devel.

Lenke til kommentar

Har installert imlib-devel via yum men får fremdeles den samme feilen. Er det ikke noe i /etc som jeg må konfigurere?

Vet dere alle sitter å river dere i håret over han håpløse idioten her som ikke kan noen ting, men håper dere holder ut :blush:

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...