Gå til innhold

Bruke winamp som vekkerklokke


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse

Dersom du benytter dette programtillegget, kan du få Winamp til å automatisk starte musikkavspillingen ved oppstarten av programmet.

 

Når dette er gjort, er det en smal sak å få Winamp til å starte opp til visse tidspunkt. Dersom pcen skal stå på imens, kan du simpelthen konfiguere Scheduled Tasks i kontrollpanelet til å starte Winamp. Dette skulle være en nokså lettfattelig og triviell jobb, idet veiviseren er særdeles intuitiv. Skulle du derimot ønske å få til dette mens pcen er avslått, må du nok benytte en BIOS-funksjon som Auto On - slik at datamaskinen starter automatisk til en viss tid - hvorpå sette Winamp til å starte opp med Windows. Sistnevnte gjøres ved å legge en snarvei til Winamp i Oppstart-mappen (Startup) i start-menyen.

Lenke til kommentar

Forutsatt at maskinen står på, så finnes det jo et utall Task Schedulers. Men Windows innebyggede burde holde hvis det er snakk om kun 1 gang daglig (som er begrensningen der).

 

Windows oppgaveplanlegger finner du mer omm her:

http://windows.about.com/od/customizations...l/aa001022b.htm

 

Oppgaven du skal legge inn er Winamp med en eller annen parameter etter - mappen du vil spille fra, eller den første låten, eller noe.

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...