Gå til innhold

ViVo - Info søkes


ar156

Anbefalte innlegg

Er det noen snille her... som samtidig har lyst til å dele litt av sin kunnskap med andre?

 

Søker info om hva ViVo (Video-in/out) er?

* Hva betyr dette?

* Er det egne kontakter, eller er det DVI-kontaktene som brukes? Eller er det en kombinasjon av S-video og RAC?

* Hvordan kan man overføre "TV-bilder" inn på dette kortet? Digitalt? Analogt?

* Regner ikke med at det er innebyget TV-dekoder på skjerm-kortene med dette?!?

* Digitalt-video-camera - kobling? eller "må" man bruke fire-wire for rask overførsel?

 

newbie :love:

Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Har gainward 6600GT SE med VIVO, har et adapter som ligner på super VHS med flere pinner på skjermkortet, i den andre enden er det en S-Video inn og en S-Video ut, en component inn og en Pb,Y og Pr- Out (4 inn/ut løsninger, S-Video og "component" inn, og S-Video og "trefarge" ut).

Har hatt "store planer" ei god stund om å overføre en film fra VHS til DVD ved hjelp av skjermkortet, haster mer med å skifte bakstell på bilen, det prosjektet må være ferdig først. (brenne DVD i PC'en, "hente" med skjermkortet).

 

Skal vel la seg ordne med overføring av TV bilder inn, "må" da bruke en ekstern TV tuner (Videospiller mm.) - ingenting i VIVO korta som kan tune signala fra ei TV antenne eller "kabel-TV" kontakt.

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...