Gå til innhold

Hvordan legge et program i Front Page?


Anbefalte innlegg

Jeg vil legge et program i Front Page, men det er vel ikke bare å lime det inn der. Går utifra at jeg må gjøre noen greier jeg ikke har peiling på, og spør derfor dere på forumet. Vil ha en hyperkobling, som "last ned her" eller liknende, men hvordan får jeg denne hyperkoblingen til å laste ned programmet? Kan jeg "putte" programmet i Front Page, må jeg legge det ut på en server, eller kna jeg ha det på pcen, og at folk lasater det ned fra den? (hva skjer når jeg ikke er tilkoblet internett da?)

 

Takker for svar :)

Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Du må legge programmet (.zip fil hvis det er flere filer, eller .exe-fila hvis du bare trenger det for å kjøre det) ut på en sørver, og legge link inn i html dokumentet du lager i Frontpage.

 

Hvis du bare har det på datamaskina di, må du først ha satt den opp som server, og ingen får lastet ned fila når du ikke er på internett da.

 

 

Håper det hjalp :)

Lenke til kommentar

For å legge programmet ut på en server, må du ha serverplass. Skjekk ut www.home.no og www.heiatufte.net hvis du ikke har webplass (Begge er gratis, heiatufte er best). Så bruker du et ftp program for å overføre frogrammet til serverplassen din :)

 

ftp: http://www.ipswitch.com/

 

 

Hvordan du gjør din egen pc om til server er jeg usikker på. Men det vil ta masse båndbredde hvis det er mange besøkende.

Endret av ace_ventuora
Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...