Gå til innhold

6600gt jungelen, en machete noen?


Gjest Slettet-uHVgFQ

Anbefalte innlegg

Gjest Slettet-uHVgFQ

Jeg vurderer et nytt skjermkort og et nytt hovedkort, så falt tankene på 6600gt siden det ser ut til å være det beste pris/ytelse kortet per i dag. Men siden det finnes titalls produsenter av kortet så lurte jeg på hvilken produsent som leverte det billigste og beste, er det mye forskjell fra AGP og PCI-e kortet?

Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse
Gjest Slettet-uHVgFQ

så du anbefaler xfx som en bra produsent av 6600gt kort? Tjener man mye på å ha 256mb framfor 128mb når man ikke bruker 1600x1200 med 4xAA så ofte?

Lenke til kommentar
Gjest Slettet-uHVgFQ

så si at jeg skal ha et 6600gt kort med 128mb, hvem lager den beste løsningen? Vil ikke svi av 1500,- på et kort som støyer og som ikke tåler overklokking

Lenke til kommentar
Gjest Slettet-uHVgFQ

ok, fordi det var det jeg egentlig lurte på..men du har sikkert lyst til å kjøpe mitt gamle x600pro kort, for bare 500kr..256mb wohooo

Lenke til kommentar

Vel, det er jo ikke akkurat valgfritt om man tar PCIe eller AGP. Du må kjøre den standarden som hovedkortet ditt støtter.

 

Bortsett fra det kan du stort sett gå for pris. Elkjøp selger 6600GT til 1495,-. Det er veldig rimelig. Ellers så har det ikke så mye å si for et kort i den klassen om det har 128 eller 256 MB RAM. Men på f.eks. en 6800GT (som kommer til å "vare mye lenger") så er det dumt å velge 128MB-varianten.

Lenke til kommentar
Gjest Slettet-uHVgFQ

et spørsmål da...kan 6600gt pci-e kjøre på mitt hovedkort som har ati kort på seg nå...eller må jeg ha nytt hovedkort for nvidia?

Lenke til kommentar

Vil anbefale XFX sitt Extreme Gamer Edition, som ut av esken er ett toppytende kort i klassen, det har raskere minne, og er klokket litt høyere enn gjennomsnittet. Koster også kun 50,- mer en det vanlige XFX kortet.

 

Men husk å velg det som passer med ditt hovedkort, har du ikke kjøpt nytt det siste halvåret/året, inkludert skjermkort, så må du nok helt sikkert ha AGP versjonen.

Lenke til kommentar
hvis du ikke har pci-e burde du kjøpe nytt hovedkort med pci-e

da får du mer fremtids rettet system :yes:

Nei. Du kjøper et skjermkort som passer til den PC'en du har. Ingenting du kan kjøpe nå som er "fremtidsrettet". (Socket 754 og 939 er på vei ut til fordel for M2, Socket 775 HK du kjøper i dag har ikke støtte for dualcore.)

Lenke til kommentar
Gjest Slettet-uHVgFQ

Jeg har intel prossesor...men vet dere om noe fullgodt alternativ til 6600gt fra ATI som fungerer like bra til samme pris? Tenkte litt på når AMR kommer

Lenke til kommentar

ati kort på samme linje som 6600gt? må vel kanskje bli x700pro det da. prisen er nokså lik i alle fall. mene jeg ser omtrent aldri noen anbefale det over 6600gt så jeg tror nok at det er et bedre valg å kjøpe nvidia

 

hvem av korta som er mest stillegående vet jeg ikke, mene det går jo ann å bytte vifte på de da om det sku være for ille

 

edit: like greit å kjøpe nvidia, sli er veldig bra, og jeg tror ikke amr blir noe bedre akkurat, og sli har vært her en stund, mene amr er helt nytt og kan ha noen barnesykdommer vettu

Endret av Spirre
Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...