Gå til innhold

Mailserver for flere domener?


Anbefalte innlegg

Er det mulig å sette opp en IMAP mailserver så den fungerer for to domener? Jeg har satt opp en webserver med to domener, men jeg vil også sette opp en mailserveren på den måten. Altså sånn at jeg kan ha adressene [email protected] og [email protected].

Akkurat nå så bruker jeg qmail med pop3, men jeg skal over til IMAP og håper da at jeg i samme slengen kan sette det opp for to domener.

Begge domene navnene peker forresten til samme IP.

Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Hvordan? Jeg har lest igjennom punkt 3.3. "Multiple host names" og 3.4. "Virtual domains" i "life with qmail", men jeg forstår det ikke helt og er heller ikke sikker på om det er de seksjonene som tar for seg det jeg trenger.

Lenke til kommentar

Tviler ikke på at jeg røret litt med akkurat det nei :p, men målet om en mailserver med mulighet for flere domener er jo fortsatt det samme. Jeg skal gå igjennom prosedyren på qmailrocks for å se om jeg finner en løsning der. Men er det da i f.eks dokumentasjonen til Courier-imap jeg burde se for å finne løsning for å få den til å håndtere flere domener?

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...