Gå til innhold

Hva er "Overdrive" på Radeon kort?


Anbefalte innlegg

halloen!

 

Jeg har nettop fådt meg et Ati Radeon Sapphire 9600 Xt 128mb. fikk ingen drivere med kortet så jeg lastet ned de siste Catalyst Driveren på ati.com og når jeg skulle installere driveren og gikk inn på egenskaper og på instillinger for og stilli HZ på skjermen så oppdaget jeg dette: ATI.jpg

 

hva er det for noen,har aldri sett det før!

 

*emnefelt rettet til noe mer beskrivende*

Endret av el-asso
Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Alle nyere radeon kort har temperaturmålere integrert i kjernen. Du har 31 grader Celsius på kjernen, noe som er godt og kjølig.

 

Overdrive (norsk: overgiring), er ati sitt eget lille overklokkingsprogram. Det stiller opp frekvensene på kortet littegrann innenfor 100% sikre grenser. Styrt av bl.a. temperatur, type kjerne og slike ting.

Lenke til kommentar

Originalt er en Radeon 9600XT 500MHz(?) på kjernen og 300MHz på minnet.

Hvis temperaturen er lav (som på bildet), vil den klokke seg opp til 526MHz kjernehastighet og fortsatt 300MHz minnehastighet hvis du aktiverer overdrive.

 

Hvis temperaturen øker vil den klokke seg ned til rundt 513MHz/300MHz.

 

Hvis temperaturen blir altfor høy, vil den klokke seg ned til standardhastighet igjen.

 

Dette er overklokking som går på garantien.

Endret av oddarne84
Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...