Gå til innhold
Trenger du hjelp med internett og nettverk? Still spørsmål her ×

500 mA på 1000mA router


Anbefalte innlegg

Litt usikker på om dette blir rett poststed, men jeg prøver meg likevel.

 

 

Jeg har en trådløs SMC router som jeg har mistet strømforsyningen til. Jeg kjøpte derfor en batterieliminator på 500 mA, men fant senere ut at routern egentlig skal ha 1000 mA. Routeren fungerer imidlertidig optimalt med 500mA strømforsyning.

 

Det jeg lurer på er om jeg risikerer at noe skal skje eller om det er noe problem i det hele tatt at jeg kjører med 500mA for lite?

 

Noen som har noe peiling på dette?

 

På forhånd takk for svar!

Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Det bruker å være stor sikkerhetsmargin, så når de skriver at routeren krever 1000mA så tipper jeg den bruker opp mot 700-900mA i "worst case scenario" ved maksimal trafikk på alle portene og maksimal spesifisert romtemperatur (ofte 50°C). Heldigvis har sikkert batterieliminatoren også gode sikkerhetsmarginer. Altså at den kan garantert kan levere minimum 500mA i "worst case scenario" (50°C romtemperatur og mye støy på det elektriske nettet). Dermed tror jeg det skal gå helt fint under normale forhold.

 

Hvis routeren er veldig viktig (f.eks i et kontorlandskap der maskinene må være på nett hele tiden) så ville jeg nok kjøpt en batterieliminator på 1000mA og hadd den på 500mA i reserve. Hvis det bare er til hjemmebruk og det ikke gjør så mye om nettet forsvinner en dag (til du frå kjøpt nytt) så ville jeg latt være å kjøpe ny. Trolig holder batterieliminatoren i mange år under normale forhold selv om den bare er 500mA.

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...