Gå til innhold

Partionering i win xp pro?


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse

Om du skal formatere begge så kan du jo bare lage 2 partisjoner underveis. Men om du har en partisjon og skal gjøre den om til 2, så kan du som Chief sier bruke partition magic, dog skal du vite at windows kan klikke da, har selv opplevd at den kan trigge på det.

 

Leben

Lenke til kommentar

Har en harddisk på 30GB. Den har C og D. Skal så bytte til en større. Første omgang en 60GB som jeg har liggende. Ghosta C. Kobler den andre disken til der dvd-brenneren er. Tenkte å kjøre ghosta fila ver til denne disken. Men vil først partionere og formatere den nye disken.

Lenke til kommentar

Kan nesten se ut som at du har en helt ny tom disk, og diskbehandleren i windows passer fint til å lage / slette partisjoner.

Du gjør bare som følger :

Høyreklikk min datamaskin -> behandle -> diskbehandling

Så finner du den tomme disken din, høyreklikker på den, og velger å opprette en partisjon. Derfra velger du hvor stor disken skal være, samt filsystem.

 

Værre er det ikke :thumbup:

Lenke til kommentar

Siden du har Ghost så er det jo svært enkelt å flytte alt innhold fra en disk til en annen. Du bruker Ghost 2003, disk to disk, så kloner du innholdet på en disk til den andre. Du kan da selv velge hvor store partisjonene skal være.

Man trenger ikke gjøre noe partisjonering / formatering med den nye disken på forhånd, Ghost ordner alt i en operasjon.

Endret av hårek
Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...