Gå til innhold

Problem med Radeon 9800PRO ved tilkobling til TV


seVeranc

Anbefalte innlegg

HEI HEI..

 

jeg har et lite problem med mitt Radeon 9800PRO kort når jeg skal koble den til tven..

Jeg klarer fint å koble det opp men det kommer grå streker nedover på tv skjermen og, av og til eg hele tv skjermen helt grå..

Har Instalert de nyeste driverene og alt tven er heller ikke gammel så jeg skjønner ikke helt hva som kan være probleme..

Noen som vet hva som er gale? så vær snill å svar her nåå... =)

Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Bruker du composit som er den gule pluggen, så vil du få ett meget dårlig bilde, fikk det ikke til å funke hos meg.

 

Kjører du hele veien med S-Video kabel og rett i en s-video plugg så trenger du bare å passe på at du har stilt inn kortet på riktig PAL innstillinger.

 

Kjører du S-video kabel inn via en scart, så må du passe på at scartkontakten på TVen er klargjor for S-video. Du må som regel inn i menyen på TVen å stille inn dette. Som regel er det kun 1 som er klargjort, les manualen.

 

Men uansett så vil du aldri få ett bra bilde på TVen ved å bruke den utgangen, tekst blir som regel ikke helt leslig. Mye bedre med TV som har VGA eller DVI inngang.

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...