Gå til innhold
Trenger du hjelp med internett og nettverk? Still spørsmål her ×

Mysterisk router-reset i natt


Anbefalte innlegg

Hei.

Har en Belkin DSL Router som på mystersik vis var resettet tilbake til "factory default" samt til 1. jan 1970 da jeg våknet i dag. Alle NAT-oppløsninger, IP-pool, filter osv var helt blanke.

Jeg kunne heller ikke logge meg in siden en lokal IP allerede var pålogget som administrator på routeren - dvs en 10.0.0.X IP som var fra mitt gamle egenspesifiserte IP pool, mens alle IP'ene i morges var 192.168.2.X IP'er :dontgetit:

 

Om jeg skal tippe er det et CMOS batteri à la PC BIOS i routeren..?

Batteriet funker hvertfall nå siden jeg kan slå av/på uten å miste instillingene.

 

Men hvordan kan noe slikt ha skjedd? Kan jeg ha vært utsatt for et angrep?

Kan evt overspenning i strømnettet forårsake nullstilling av routeren?

 

Edit: Leif i emne tittel

Endret av skag1
Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Tror det spøker i routeren min :dontgetit:

 

Nå nettopp fikk jeg en masse kjappe meldinger om at nettverks kablen var plugget ut/inn som nesten varierte mellom ut/inn med 1 sek mellomrom i noen minutter, og nå er routeren min helt blank med dato 1 jan 1970.

 

Noen som har tlf.nr til Mulder & Scully, evt andre gode tips?

Ser lite fram til den prosessen jeg nå må igjennom for å klare å unngå "Duplicate Administrator. This device is managed by 192.168.2.7 currently!" :hrm:

 

PS. er ingen PC på nettverket mitt med IP'en 192.168.2.7 heller. 192.168.2.7 må være spøkelset som stikker kjepper i ethernet-pakkene mine.

 

Synd ikke firmware-update tingen funker.. :roll:

Endret av skag1
Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...