Gå til innhold

Temperatur på mitt ati radeon 9800 pro skjermkort


Crispin

Anbefalte innlegg

Lurte på, om det finnes et program som måler temperaturen på ati radeon 9800 pro kort. Byttet nettopp ut standard vifta med et ati silencer 1 vifte. Følte ikke at jeg heeelt klarte sette den riktigt på, og er veldig spent på temperaturen.

 

Anyone?

Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Du kan jo kjøre ATITool, og sjekke for Artifacts. Får du feil ved standard clock, er sansyligvis kjøleren "feil" montert.

 

Og frekvensene du greier å klokke opp til uten artifacts, vil si mye om hvor bra kjølingen fungerer/ hvor bra monteringen har vært.

 

Edit: På de aller fleste 9800pro er det ikke mulig å lese av temp via software.

Men enkelte 9800pro ble produsert på XT pcb, og etter flashing til XT vil temp sensor og dynamisk viftekontroll fungere på disse.

Fan Control to the 9800 Pro with XT PCB

Endret av Sigurd2
Lenke til kommentar

ok...takk for raskt svar. Har klart å få max core på 415 og mem på 367. Ikke altfor imponerende, mene før den nye vifta, restarten maskinen når an kom opp mot 400 i core. Skal prøve og omgjøre kortet til et xt kort nå. Wish me luck :)

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...