Gå til innhold

Problemer med cd/dvd brenner


Anbefalte innlegg

Hei.

 

Jeg har en Plextor PX-716A, den funket fint den første uken. Men etter en stund begynte bufferen å gå amokk.

Den går opp til 100% så detter den sakte ned til 0% og opp igjen til 100%,

sånn gjør den helt til den er ferdig å brenne. Jeg har burnproff på brenneren, etter brenningen er ferdig får jeg 42 buffer under-run har blitt sikkret. så hadde det ikke vært for burnproof hadde jeg ikke kunne brenne noe.

Jeg trodde probleme var forliten strømmforsyning, så jeg kjøpte en større. Men den er fortsatt helt mongo.. Kan noen hjelpe meg ?

 

Takk

Endret av Kim Henning
Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Skru på DMA!

 

Enhetsbehandling --> IDE/ATAPI kontrollere --> Finn kanalen brenneren er tilkoblet --> Egenskaper --> Sett den til "DMA hvis tilgjengelig" og sjekk at den IKKE kjører i "bare Pio modus".

 

Vil den fremdeles ikke over i DMA modus --> Slett IDE kanalen fra enhetsbehandling or reastart maskinen, da installeres kanalen automatisk på nytt og du bør kunne få den over i DMA modus.

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...