Gå til innhold

Win XP Finner ikke extern firewire harddisk


Anbefalte innlegg

Jeg har en ekstern WD 120Gb Firewire harddisk, jeg kan koble den til min stasjonære maskin uten problemer, Win XP finner den umiddelbart og det er ikke noe problem.

 

MEN når jeg kobler den til min bærbare pc pleier det som regel ikke å skje noenting.. Disken er ikke å finne i verken "min datamaskin" eller under "Datamaskinbehandling - Diskbehandling".

 

Riktig nok har jeg på en eller annen måte klart å få den koblet til 2 ganger, men bare ved tilfeldigheter, tror jeg da.. Kan ikke huske at jeg gjorde noe spesiellt heller.. Da har det fungert så lenge pcen og disken var på, men så fort jeg skrudde av pcen og disken, samme opplegget igjen..

 

Har også testet den opp mot en annen bærbar, ikke noe problem, kobler opp med en gang.

 

Er det noen som har noen tips om hva jeg kan foreta meg?

Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Er det en "ferdig" ekstern fra WD, eller en disk du har satt inn i et selvvalgt kabinett?

 

Kobler du til med 4-pins eller 6-pins Firewire på den bærbare?

 

Du har jo uansett koblet til strømadapteret (?), men forskjellen mellom 4-pins og 6-pins er strøm, så 4-pins kan skape problemer for enkelte periferiutstyr.

 

Videre opplevde jeg noe veldig merkelig med et eMagic USB/Firewire-kabinett og en Seagate 200GB. Hvis jeg hadde kabinettet på høykant, brukte den medfølgende støtten, kom ikke disken opp i Windows. Når disken lå flatt på bordet, kom den opp. Dette kabinettet tok kvelden senere av andre årsaker, men det var ihvertfall et rart lite "problem".

Lenke til kommentar

Jeg har ikke installert noen drivere i det hele tatt, det har jeg heller ikke gjort på de andre maskinene som jeg har brukt disken på. Alle kjører Win XP og alle finner disken med en gang.

 

Dessuten kan jeg ikke finne noen drivere på cden som fulgte med, bare diagnose programmer, faq osv. men de kan ikke gjøre så mye.. for de finner heller ikke disken.

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...