Gå til innhold
Trenger du hjelp med internett og nettverk? Still spørsmål her ×

Svak trådløs forbindelse, kan jeg gjøre den bedre?


Anbefalte innlegg

Sliter med bestilling av bredbånd (har tatt seks uker nå, og nei, det er ikke NextGenTel, jeg bor i Frankrike, det forklarer det meste) så derfor låner jeg av naboen.

 

Han har rettet wifi-routeren inn mot meg, men likevel er det veldig dårlig forbindelse. Det fører til at jeg må sette pc'en i vinduskarmen på kjøkkenet, oppbygget på pappesker.

 

Denne løsningen begynner jeg å bli kraftig lei av, så jeg lurer på hva som kan gjøres for å bedre signalene. Kunne jeg kjøpt en antenne i kjøkkenvinduet som videresender signalene? Jeg har en ekstra trådløs router, kan jeg få brukt denne på noen som helst måte, for å videresende signalene? Det hadde helt fint gått an å henge routeren opp i vinduet, nemlig.

 

Og vi er to stykker som skal ha internett her. Romkameraten min er så heldig at han har et USB-wifi-kort med ledning slik at han bare henger det opp i vinduet.

 

Noen som har gode ideer?

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...