Gå til innhold

Eksterne disken min er korupt, vill redde innhold


-kga-

Anbefalte innlegg

Jeg så en film fra min eksterne seagate 200gb. Pluttselig så stoppa filmen, og år jeg skulle gå inn på disken så sto det at den ikke er formatert. Jeg kommer ikke inn på den. Har prøvd på flere maskiner, til og med over nettverk (da var den tom)

 

Hvorfor kom det sånn uten videre at den måtte formateras?

 

Er det noen måter og hete ut informasjonen på den eksterne disken enten etter formatering, eller en måte og komme inn på den uten å fromater?

 

 

 

 

Er mye der jeg ikke har lyst til og miste. :cry:

Endret av Lord-KGA
Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Føler du deg trygg på det, kan du prøve å ta ut disken fra det eksterne kabinettet og plugge den i selve maskinen din som en vanlig HD. Ellers syns jeg å huske at det finnes program som kan redde data ut fra disker som dette skjer med.

Endret av squabbish
Lenke til kommentar

Har omtrent samme problem med en harddisk i en bærbar PC... Den er ødelagt... maskinen finner ikke disken/disken er ødelagt...

 

Noen som vet om noen som driver med datarecovery, og evt hva det koster å hente ut data fra en "ødelagt" disk.. link er fint

Lenke til kommentar

Fant et program hdd recovery. Det skal vist på et vis repparere fysiske feil på disken. Prøvde det men det kjører i dos og da ville den ikke finne den eksterne disken. (Siste løsning om jeg ikke finner noen annen er å ta ut disken og sette den i pcen for å kjøre dette rogrammet.)

 

 

Jeg kjøre Active@ UNDELETE v.5.1 men det tar jo 100+++ timer og analysere. Er det noe som er raskere?

 

Ville det vert lurere av meg og formatert disken for så og lete det fram. Nå kommer jeg ikke inn på den for den sier at den trengs og bli ormatert.

Lenke til kommentar

HAr prøvd R-studio og Getdataback. Fant masse filer, men alt er uforstårlig søppel.

 

Når jeg recovera alt over på en annen harddisk så funka ingen ting. Alt var bare kødd. Ingen ting av det funker.

 

 

Ett parr ting funker og det er noen porno filmer som jeg sletta for lenge siden. Og de står under navnet til noe helt annet. Som også burde vært overskrevet i og med at disken har vert stapp full eter jeg sletta det.

 

 

 

 

Hvoran får jeg tinga til ogfunke. Har ikke lagt noe inn på disken etter den ble busta så det burde ikke vert overskrevet.

 

 

Leser at fok har fått redda opp mot 90-99%, men jeg har ikke redda 1% en gang.

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...