Gå til innhold

Er detta rett Knoppix?


hemo

Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse

Det er bare å bruke den LiveCDen man foretrekker, hele poenget med mangfold er jo nettopp at man har mer å velge mellom. :) Når det er sagt så visste jeg ikke at det fantes noen norsk knoppix, men den er sikkert helt kurrant.

 

Den engelske/internasjonale knoppix-cden kan lastes ned fra et av speilene her.

 

Ang. bruk så er komprimering av filer (tar/gzip/bzip2) og lesing av FAT32/NTFS helt standard ting som sikkert alle LiveCDer har (jeg hadde blitt overrasket over noe annet).

Lenke til kommentar

Nå er det en stund siden jeg brukte Knoppix sist, men jeg mener å huske den inneholder forskjellig programvare for å kunne bruke Windows-nettverk (smb) uten problem. Den nyeste bruker vel KDE 3.3.1, så det er mulig man bare kan høyreklikke på kataloger man vil dele og velge "share folder" for at den skal komme på nettverket. Den inneholder sikkert også ftp-klienter.

 

Det er stort sett bare å laste den ned og prøve seg fram, så finner du sikkert det du behøver ;)

Lenke til kommentar

sshd?

enkelt?

kanskje det bare er eg som aldri har prøvd sshd og winscp, men det må vel prøvas! :)

 

ftp-klient fann eg i Konqueror, så eg fekk skrivd filene over til ein ftp-konto hos ftp.home.online.no

 

Det med share folder skal testast :)

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...