Gå til innhold
Trenger du hjelp med internett og nettverk? Still spørsmål her ×

Låg signalstyrke på trådlaus?


Anbefalte innlegg

Kobla opp den trådlause igår og har konstant hatt låg signalstyrke. Skifta mellom low og very low. Er dette dårleg? I tillegg har speeden gått opp og ned veldig mykje. Derfor prøvde eg å løfte opp routeren og då plutseleg kom den opp i Good. Det står ei vaskemasin i mellom, har det noko å sei for signalet? :blush:

 

Takk på førhand:)

Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

VELDIG enkelt å hjelpe når vi ikke vet hva slags kort, AP og annet stæsj du sitter med.... veldig. Hvor langt unna sitter du? Hvor mange vegger i mellom? Du bruker tilfeldigvis ikke et ASUS WL-138g pci kort?

Endret av JKJK
Lenke til kommentar
VELDIG enkelt å hjelpe når vi ikke vet hva slags kort, AP og annet stæsj du sitter med.... veldig. Hvor langt unna sitter du? Hvor mange vegger i mellom? Du bruker tilfeldigvis ikke et ASUS WL-138g pci kort?

Har Sparklan trådlaus som eg fekk gjennom telenor.og det er ein usb mottagar på maskina. Det er ein vegg i mellom og kanskje 6-7 meter. Det som eg trur er problemet er at det står ei vaskemasin i mellom. Kan dette ha ei innverkning? I såfall må eg jo få routeren opp i høgda på ein eller annan måte.

Endret av kristian_88
Lenke til kommentar

En vaskemaksin er vel kanskje ikke den mest ideelle hindringen for et trådløst nettverk, men på så korte avstander som de du snakker om skulle det ikke by på store problemer.

 

Har forøvrig utelukkende dårlige erfaringer med USB WLAN-dongles og signalstyrke.

 

Satte nylig opp WLAN hjemme hos onkelen min, og der min laptop med innebygget WLAN-kort får god dekning og stabilt nett, får han med sin laptop svakt og ustabilt nett... hopper inn og ut og klarer ikke bestemme seg for kanal etc... Dette var med en 3Com 802.11 a/b/g USB-plugg...

Endret av Calm
Lenke til kommentar
Har testa med å løfte routeren opp og fekk med ein gong mykje betre signalstyrke. Trur nok det er vaskemaskina som er syndaren. Men kva har eigentleg signalstyrka og sei? Blir breibandet mindre stabilt?

Hvis det trådløse nettverket et det som kobler deg til "bredbånds"-linjen din har jo signalstyrken på WLAN'et alt å si.

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...