Gå til innhold

hva er softmodding


BennyB9

Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse

Softmodding er å modifisere kortet med software, dette kan være å åpne pipelines i rivatuner, eller å flashe inn en ny bios.

 

Hardmod er fysisk modding av kortet, f.eks voltmod eller å åpne kuttede pipelines med strømførende lakk.

Endret av likferd
Lenke til kommentar

For å gjøre det litt klarere:

 

Softmodding bruekes normalt ikke for å betegne ALL modifisering ved hjelp av software. For eksempel vil de fleste kalle det softmodding om du bruker et overklokkings-program for å forandre klokkefrekvensene på kortet, da dette ikke egentlig modifiserer kortet i seg selv, men heller hvordan det fungerer det og da.

 

Softmodding brukes normalt sett om flashing av annen enn standard firmware (softwaren som driver et komponent, f.eks. et skjermkort). Modifiserte eller alternative firmware kan gjøre mye, som f.eks. å låse opp stengte pipelines, aktivere skjulte funksjoner, åpne funksjons-sperrer (f.eks. i brennere/DVD-lesere) osv.

 

-Stigma

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...