Gå til innhold
Trenger du hjelp med internett og nettverk? Still spørsmål her ×

Kunnskap om Zyxel Prestige 650R-T3


Anbefalte innlegg

Hei og hallo, fekk ny adsl linje frå Enivest AS her om dagen. Modemet eg fekk med var eit Zyxel Prestige 650R-T3, å sidan eg har plannar om å kjøre eigen FTP-server må eg få opna dei rette portane. Har prøvd å forwarde port 20 og 21 utan å få kontakt fra "utsida".

 

Fann ei side som er meint til å forklare korleis eg skal gå fram, men finner ikkje "Firewall" i konfigurasjonen av modemet.

 

Har nokon eit godt forslag, eller blir eg nødt til å gi opp?

 

Alle svar takkast imot med takk! :)

Endret av Hw.no fan
Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Det er ikke firewall på det modemet. Det fungerer nok for alle fra utsiden, men det vil ikke fungere om du kobler til WAN adressen fra LAN siden. Da må du skru på "NAT proxy". Telnet inn på modemet, gå til meny 24.8 og skriv "ip nat loopback on" så kan du koble deg til WAN adressen fra LAN siden.

 

Dersom du vil legge det inn permanent (overleve reboot) skriv "sys edit autoexec.net" og legg kommandoen inn der. Helst rett før EOF.

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...