Gå til innhold

Linksys Network Storage Link


Anbefalte innlegg

Hei,

 

Funderer litt på å anskaffe meg Linksys Network Storage Link. Ifølge Linksys kan du koble til 2 stk. USB2 disker/kabinetter til denne.

 

Det jeg lurer på er om det er mulig å koble til 2 stk. Chieftec kabinetter, som hver tar 2 disker (pr. kabinett) (Chieftec Harddisk System for S-ATA - 2 x 5 1/4" for 3 S-ATA disker)?

 

Altså - sjekker Linksys'n hvor mange fysiske disker som er tilkoblet, eller er det bare antall USB2 tilkoblinger den sjekker?

 

All input mottas som vanlig med stor takk!

 

Mvh.

/Grant_Lee

Lenke til kommentar
  • 3 uker senere...
Videoannonse
Annonse

Dette vet jeg dessverre ikke - men har et annet spørsmål angående den samme boksen. Jeg kjøpte den for en måneds tid tilbake. Den har en STOR ulempe. Når harddisken er formatert med Linksys'en så kan man ikke plugge den direkte inn i USB porten på PC'en. Når jeg da har et trådløst nettverk (kun 802.11b integrert i IBM'en) så får jeg dårlig overføringshastighet.

 

Noen som kjenner til om det finnes noen hacks eller modifiseringer av software'en som gjør at jeg både kan koble den til USB porten på maskinen og i routeren? Mister da selvfølgelig tilgangskontrollene som ligger inne, men det er ikke så farlig. Det er kun en bruker på harddisken likevel.

 

Litt kryptisk dette her, men håper noen forstår hva jeg er på jakt etter...

 

EDIT: Kan synes som om Linksys'en kun leser Linux ext3 file system. Litt mer pressisert: Finnes det noen hacks som jeg kan kjøre inn som gjør at den leser NTFS?

Endret av Skikongen
Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...