Gå til innhold

Billig skjermkort til modding


tinsley

Anbefalte innlegg

Hei!

 

Skal ha meg et nytt skjermkort i prisklassen opp til 1000,- Bruker kun maskinen (celeron 2.4, 512,sony hs 15" lcd) til surfing, se på filmklipp og cs. Hvilket bør jeg kjøpe?

 

Har lånt et soft-moddet Ati Radeon 9500 av en kompis. Får jeg noe tilsvarende for opp til 1000 bols?

 

Vil noen av disse kortene være bra til soft modding siden de er så billige eller er ikke det noe å hente på dette? Når kortene er i denne prisklassen er det vel ikke noe poeng å kjøpe kort med 256mb ram fremfor 128mb?

Endret av tinsley
Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Det med mengden ram er helt rett. Du får også kort til 1000kr som er bedre enn det, særlig hvis du kjøper brukt. Radeon 9700pro går som regel for rundt 900kr på bruktmarkedet. Dette er knallbra både i forhold til pris og i forhold til det gamle moddete 9500-kortet ditt.

 

EDIT: JEg la pøutselig merke til at du ikke skrev "spill" som et bruksområde. Da holder det i lange baner med et hvert skjermkort. Radeon 9500 er overkill til bare å se på film og surfing. Selv bruker jeg daglig et 4MB ATi Rage pro PCI skjermkort til film og surfing. Det går glatt som bare det. Prosessoren (Celeron 766) gjør all jobben uten å svette. (Jepp, jeg snakker om DivX, Xvid, Avi, osv)

Lenke til kommentar

Simen1: kult at noen står fram og tilstår regelmessig bruk av et 4MB Ati Rage Pro skjermkort. Etter å har brukt forumet i lang tid, så virker det nesten som ... helligbrøde, eller noe.

 

Det er jo kun 3D-spill som krever skjermkort som er laget etter 1995 (eller deromkring). Det er bra at noen informerer om det på en så likefram måte. Bravo!

Lenke til kommentar
Simen1: kult at noen står fram og tilstår regelmessig bruk av et 4MB Ati Rage Pro skjermkort. Etter å har brukt forumet i lang tid, så virker det nesten som ... helligbrøde, eller noe.

 

Det er jo kun 3D-spill som krever skjermkort som er laget etter 1995 (eller deromkring). Det er bra at noen informerer om det på en så likefram måte. Bravo!

Takk takk :)

 

Jeg må også få innrømme at jeg har andre PC'er med noe bedre skjermkort. Det beste jeg har for tida er Radeon 9100 Pro siden jeg nylig solgte Geforce4 Ti4200-kortet mitt. PC'n med ATi Rage kortet på 4MB brukes daglig i surfe-PC'n. Det blir nok en oppgradering om ikke så veldig lenge selv om spilling er en skjelenhet for meg.

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...