Gå til innhold

problemer med dc++


VoldCrafT^^

Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse

Med 1 MBit linje kan man i teorien oppnå max 125 kb/s i download, såfremt brukeren du laster fra har 1 MBit upload.

 

Download Queue er noe helt annet, det er rett og slett et vindu i DC++ som viser deg hva du downloader/venter på å downloade. Logisk tankegang tilsier at hvis du velger å laste ned flere filer på en gang, vil det bli flere filer som deler samme båndbredde, ergo lavere downloadspeed per fil enn hvis du valgte å laste ned en og en fil om gangen. Din downloadspeed blir også påvirket av evnt upload fra din egen maskin.

 

At du får dårlig downloadspeed har iallefall ingen verdens ting med DC++ å gjøre, feilen liggger nok mer trolig hos nettleverandøren din.

 

Selv sitter jeg med 4096/512 fra UPC og har ingen problem med å oppnå downloadspeed på 450-500 kb/s på enkeltvise nedlastinger.

Lenke til kommentar
Gjest Slettet-IBL5Pam9QB

Det spørs jo hvor bra linje den du laster ned fra har da. Dessuten har det vel litt å si om du er active eller passive. Når du er active går vanligvis nedlastingene en del raskere enn når du er passive.

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...