Gå til innhold

Enda en svart/hvit


OeO

Anbefalte innlegg

Da jeg installerte Half Life 2 fikk jeg en rar beskjed om at jeg måtte oppdatere skjermkortdriverne, og siden dette kunne kanskje ha noe å si valgte jeg å følge rådet. Etter å ha spilt noen minutter, og slått fast at pcen min ikke er like rask som den en gang var tenkte jeg å se på litt film.

 

Til min store forbauselse funket ikke tv-ut med farger lenger. Jeg bruker de samme innstillingene, Pal-B og composite video ut. For sikkhetsskyld testet jeg med s-video, og pal-G.

 

Det første jeg dog prøvde var å restarte pcen, og til min store positive overraskelse hadde jeg farger på tv-skjermen, helt til innloggings-skjermen for windows. Dvs Bios logo og den fine winxp logoen.

 

Det skal ikke en skarp hjerne til å forstå at det ikke er tven som ikke støtter dette, heller ikke noe galt med kablene, men heller de nye driverne som skaper problemer.

 

Noen som vet hva som kan ha forårsaket dette? Evt hva jeg kan gjøre?

 

Kommer vel til å installere driverne på nytt mens jeg venter på svar, så får vi se om det hjelper.

 

Mvh Øystein

Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...