Gå til innhold

Half Life 2 kan bli forbudt i Australia...


Anbefalte innlegg

Sakset fra Half Life Fallout:

The folks over at Sumea have posed an interesting question, will HL2 be refused classification in Australia, in the light of the Pan European Games Information (PEGI) rating of R(18+) given to HL2? In Australia, no games have been accepted if they fit into the R(18+) category, so this means HL2 needs to fit into at most the highest category of MA(15+), or it will be refused classification.    

 

:lol: Hvis dette skulle skje finnes det fortsatt håp for fansen, siden det er noe som heter Steam.

 

Edit:

Spillet har fått 15 års aldergrense så det ble ikke forbudt likevel.

Endret av guezz
Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse
Alt blir jo bannet fra Australia. Larry ble nylig bannet.

Ja, Australierne er merkelige sånn. Og med tanke på at "øya" en gang ble befolket med engelsk røverpakk er det vel noe de ønsker å holde i sjakk :p

Haha :D Kanskje det har noe med saken å gjøre ^^

Lenke til kommentar

Den gjengen her nede er rimlig glad i å sensurere ja. Manhunt ble forbudt her i WA, begrunnelsen var at spillet var grunnen til det drapet i England for en stund tilbake. Det har jo blitt bevist at det ikke stemmer, men disse folka her følger ikke særlig med på omverdenen så det er kanskje ikke så rart at det ikke fikk med seg det.

 

Larry ble sensurert i hele Australia på grunn av for grove sexscener. Dreide seg om noen for lite sensurerte oralsex greier, det var visst den virkelighetstro lyden som gjorde at de tippet over på forbud.

 

At Manhunt ble forbudt er kanskje like greit, det var jo et skikkelig møkkaspill. Samtidig er det jo litt skummelt om man begynner å sensurere og forby i hytt og pine. Hvor farlig kan for eksempel Larry være? Det er jo bare et komispill.

 

Om man ser på hvor lite Australiere vet og bryr se om verden rundt seg så er det kanskje ikke så rart at de forbyr slike ting. TV-nyhetene her nede får TVnorge-nyheten til å virke som stor journalistikk. Det eneste de bryr seg om er lokale saker "Fire and rescue had to visit a house in Claremont today when someone called in to report a cat stuck in a tree." Noe sånt kan bli flere minutters oppslag på den største tv-kanalen. ;) At det sitter en gal kristenfanatiker ved navn John Howard ved makta gjør ikke saken bedre. Vi vet jo alle hva kristenfantatikere synes om dataspill. :p

Lenke til kommentar

kjønner godt at de ikke vil ta inn slike spill i australia,

 

i australia har du ca. 1000 ting som kan drepe deg i hagen din.

så hvorfor da sjangsen på at folk kan bli påvirket av et spill å begynne å drepe deg, i norge er det ikke så farlig, det værste vi har er huggorm og grevling.

Lenke til kommentar

åh!! hun er sååå stygg!! Hun derre kort med hvit hår dama, Valgjerd elns ja (følger ikke så mye med politisk) hagen og ja, og må nok nevne kjell propell bondeknøl og ja, eller jeg liker nesten ikke alle som sitter i stortinget for å si det med andre ord..

Eneste jeg likte var den tida da GROr Hårry brunbus var statministern, for å være helt ærlig...

 

Litt off topic detta ja... :dontgetit:

Endret av -Dreamer-
Lenke til kommentar
Syns det virker litt rart at det blir bannet.. Har ikke spillet sensur som kan aktiverers/deaktiveres?

Hvis det er inne i spillet, hjelper det lite. Folk spiller det på maks for å se hva som er det værste du kan gjøre. Hvem som helst kan jo da slå av sensuren.

Dog hadde det nok ikke vært så vanskelig å fått fjerna dette valget i menyen, selv om da folk hadde editert konfigurasjonfila manuellt hadde det nok vært bra nok til at autoritetene hadde blitt fornøyde.

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...